Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

KPČ 006

Michal Zhor 4

Jak si jistě všichni pamatujete, tak zkrátka zkratka KPČ znamená…….. Ha! Nikdo se nehlásí ! Nevadí. Na tragickej život jsem já pes, dáme si opáčko a do příště to každý zapomínač napíše 200 000x do písku palci obounož !

K-kniha P-přítel Č-člověka . Díl 006 je tu.

Počátkem roku jsem se podíval na svůj seznam EU hor. Zavzpomínal na výzvy zdolané a zasnil se nad horami, které si chci nadělit. Hodil jsem oko na internet a našel pár sběratelů EU hor. Bohužel velká část projekt zabalila (nebo se veřejně neprojevují), jeden z projektů ustrnul díky tragické nehodě dvou horalů a některé jsou prozatím více snem než trávením času v horách.

Při letmém průzkumu jsem narazil na knihu, kterou kdybych si pořídil dříve, tak bych byl před cestami víc připraven. Věděl bych do čeho jdu, ale zase na druhou stranu bych možná zdolal jinou než nejvyšší horu Kosova. Narazil jsem na knihu brňáka Daniela Orgoníka “Nejvyšší vrcholy evropských zemí” a chtěl ji vlastnit. Mrkl jsem kde by se dala koupit a ejhle ….. dokonce dvě brněnské knihprodejny ji měly v nabídce skladem. Okamžitá objednávka a následující (pracovní den) jsem ji přes výdejové okno obchodního domu Petrov získal. Dokonce jsem si nemusel vrtat koleno, kniha byla zlevněna o dvě kila a ušetřený peníz jsem investoval do náplně krmítka ptákům (a myším).

Závěrem: já doporučuji knihu a přeji autorovi zdolání všech hor Evropy. Za těch cca 13 let mu jich už moc nechybí – je to velký sportovec, běhá po kdejakém kopci světa.

 1. Jaro Flídr Jaro Flídr

  Ale tá iná naj hora Kosova (bývalá), je super zážitok, vrele odporúčam.

  • Michal Zhor Michal Zhor

   Na Balkán se vrátím a jediné Kosovo jsem nenavštívil. Neuznávali naši zelenou kartu, muselo se platit za silnici a taky mi to nakonec nesedlo trasou. Tudíž jasná volba. Ona již Rudoka byla hodně osamocená oblast, kopec bez lidí (ostatní kopce sice nebyly zalidněné jako Sněžka, ale oproti Rudoce to byl Václavák 🙂 ).
   Těš se na další článek, vytáhnu něco co jsem si dovezl z Balkánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *