Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Gírová – do třetice do kopce

Michal Zhor 4

Do třetice všeho kopcovitého a raritního jsem si nadělil nejvyšší vrchol Jablunkovského mezihoří s názvem Gírová a výškou 840 m.n.m. Jablunkovské mezihoří patří pod Západní Beskydy a je to hezký konec světa.

Já jsem po kopec najel taky jako mistr světa a navigace mi ukazovala, že ještě mohu stoupat po silničce, ale značka zákaz vjezdu byla proti. Pro výstup na tento kopec nevěřte mapě, zaparkovat se musí dost dole.

Cesta na kopec lesem, dobře značená a minete pár pěkných i méně pěkných domků a už vás čeká jen posledních 300m strmého stoupání k cíli. Výhled s ohledem vysoké stromy je minimalistický – jen taková průrva výhledová do kraje. Vrcholový sloupek lesáci sejmuli, ale aspoň posezení je funkční na 100%. Cestu dolů jsem si ve vrcholové části zkrátil lesním sestupem/sešupem a narazil na kus starého šlepru (hovorově lyžařský vlek), jako bych se díval do zrcadla. Studánky a jeskyně jsem vynechal.

V obci Písek jsem musel blejsknout hrad a příště ho koupím a odvezu na chajdu.

GPS: 49.5316656N, 18.8000197E

 1. Jaro Flídr Jaro Flídr

  Jablunkovské medzihorie je rozdelené dokonca medzi CZ, PL a SK. Tu je, zdá sa, zhoda, na rozdiel od tej Chvojníckej pahorkatiny. Gírová je teda najvyššia v časti CZ, v slovenskej časti Kykula (Kikula) 844 m. A Poliaci majú ten celkom najvyšší, Trojaki 845m. Na Gírovej som bol cestou na Trojmezí. Tam som ale nedošiel, pretože sa mi na okraji Hrčavy postavila do cesty hospúdka s vlastným pivovarom.
  Hore zdar,
  Jaro

  • Michal Zhor Michal Zhor

   Ufoni a hospoda s dobrým pivem …… to turistu unese raz dva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *