Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ptákovina na druhou

Michal Zhor 1

Sobotní chvilky volna jsem nevěnoval práci s lopatou, taháním kamenů, betonáži či jiné pohybové aktivitě. Spustil jsem projekt „Krmítko a budka, pro veverku i dudka“.

Umístění krmítka bylo předem vytipováno. Nad skalkou zůstal cca metrový pahýl a tak jsem na něj krmítko přikurtoval jedním vrutem 80kou. Kabel jsem vedl pod kačírkem okolo zídky, takže výsledek profi práce. Budka byla už oříšek pistáciový, ale nakonec jsem ho rozlouskl, a budku pod střechu zakomponoval (sice musím vruty dotáhnout, umřel mi křížový šroubovák a je to do tvrdého dřeva – na krev). Asi nejvíce zabralo propíchnout dva UTP kabely do roubenky. Musel jsem najít dlouhé vrtáky do dřeva a protože průměr toho dostatečně dlouhého byl nedostatečný svým průměrem k protažení koncovky UTP kabelu, tak jsem musel vrtat nejen přes stěnu, ale i rejdit po provrtání zleva doprava. Povedlo se a propojil jsem kabely do sviče (switch) a z něj do power-data adaptéru. Dál už data z kamer běží …… a teď si sedněte …… dál už data běží přes zásuvku 220V po drátech vedoucí elektřinu do další zásuvky na druhém konci domu a tam už na data čeká další power-data krabička a router. REKLAMááááá: zde díky panu Jedličkovi – dodavatel BUDCAM http://www.budcam.cz/

Pak jsem se trápil s instalací kdejakých SW, ovladačů a kdovíčeho. V tomto úseku projektu jsem se bál, že mi dojde trpělivost a skončí to jako když jsem se v dětství pokusil opravit budík. Povedlo se po pár hodinách (asi je to hračka pro děcka), nahrál jsem si aplikaci do mobilu i notebooku. V týdnu zalištuji a kabely budou oku schované.

Následně jsem si dal nakládaný sýr od mámy (díky mámo), nalil víno a číhal.

Popláááááách ! V mojí zahradní ptačí restauraci je první host ! Sejkora koŇadra a cpe se slunečnicí.

To že moje krmítko navštíví brzy ptáček, na to bych si i vsadil. Nevsadil bych si na to, že v mé budce zabydlí pták. Jsem dítě Štěstěny a věřte/nevěřte, během pár hodin mi tam veverka snesla vejce (viz. foto).

Je noc a já číhám na svého prvního nočního hosta v mém nonstop motelu „U vyzobaný slunečnice“.

Halali, puťa puťa nááááá a šťastný let. A oslavte dnešní Mezinárodní den proti nášlapným minám, Den vitamínu C, Světový den krys a Mezinárodní den mrkve. Ufff.

  1. Pacient je lucidní Pacient je lucidní

    Když to dozobou, tak jim pustíš z repráku Zrní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *