Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pochvala 001 – batoh od mořského orla

Michal Zhor 2

Mělo by se nejen kárat a upozorňovat na šmejdy, ale i chválit. To aby nás nepřeválcovala ta reklama (o které si myslíme, že na nás nemá), ale… je to mrcha.

Před pár lety jsem se nouzí dostal k potřebě si vybrat batoh. Začal jsem zdolávat kopce s taktickou US army taštičkou, která se nosí přes rameno, ale ta byla malá a asymetrická. Co však bylo nejhorší, tak co krok, to plácnutí do boku či zadele. Na 1000m celkových tak 1000 plácnutí různé intenzity. Fujtajxl. Jsem zvyklej max. na plácání po ramenou.

Prohlédl jsem si nabídku a bylo jasné, že chci nějakého batožního prcka. Zaprvé jsem první hory zdolával s max. 1,5l lahví vody, mikina či lehká bunda, tyčinka, klíče od káry a doklady. Parametry jasné – ať je to lehké, ať to má kapsy i úchyty a je to nepromokavé. Při studiu nabídky jsem si všiml různých konstrukcí zad batohu a u batohu OSPREY Talon 18 verze II se mi líbily ty jejich protažené šestiúhelníky, které jsou navíc z materiálu ne moc tvrdého/ne moc měkkého. Také velikostně se mi tam vlezl notebook a splňovalo to kritéria low-end letecké přepravy (ano-létám na žebráka a jakékoliv příplatky odmítám i kdybych si měl u gejtu provrtat obě kolena).

Cenově tento typ stojí 2300-2600 Kč (přeškrtnutá cena 2900-3300), ale sem tam je Osprey akce či ho má prodejce za tuším 1700.

A protože tento batoh přežil mnohé, je tenký, ale neprotrhl jsem ho (a to často je plný a hodně těžký), tak jsem pořídil i jeho kámoše – Talon 11, Kestrel 28 a 38 (vše verze II).

Nelituji. Doporučuji. OSPREY za 1 ! a písně k tomu (každý ať si vybere, kdo to pěje jeho uchu lépe).

do báglu uno
do báglu duo
a poslední do báglu
  1. Jaro Flídr Jaro Flídr

    Batoh asi dobrý, ale piva sa doň zmestí príliš málo.

    • Michal Zhor Michal Zhor

      Máš pravdu. Jel jsem s ním na Sobi20 zachránit pivovar Balonového hotelu Radešín s mojí dcerkou (dcerka bez batohu, bohužel). Nakoupil jsem 6 PET obsahu 1,5l a batoh pojme jen 5 kusů. Buď ty PETky mají blbý tvar nebo ten batoh pojme méně. Musel jsem jednu PET nacpat do hlavy. Jóó, kdybych měl syna Mildu, tak ty PETky dáme u rybníka a nepřetěžujeme batoh a zádové svalstvo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *