Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Šorštýn – reparát eR brázdy

Michal Zhor 2

Po zdolání nepříliš zajímavého kopce Stráže jsem se posunul do oblasti Rožnovská brázda, ve které jsem zdolal posledního března vrchol Poskla. To jsem netušil, že byla provedena revize hranic geomorfologických celků a nejvyšším vrcholem se stal kopec Šorštýn s nadmořskou výškou 781 m.

Doporučuji zvolit cestu od vodní nádrže Horní Bečva (zde jsem končil březnový výstup na vrchol Vysoká) a východní stěnou zdolat vrchol s prapodivným názvem Šorštýn. Na vrchol jsem nenašel značenou cestu a stoupání je vskutku libové. Dole mlha, nahoře sluníčko. Okoukl jsem vrcholové kamení, pokochal se inverzí a litoval, že si nemohu sednout a sedět a sedět ….. ale musím utíkat makat a makat. A makat.

Bacha: 10,5km vzdušnou čarou se nachází další vrchol s totožným názvem !!!!

Cestou z kopce jsem otestoval postřeh, zakopl jsem a kdyby viděl moje zrychlení Usain Bolt, tak je bledej jak křída. V údolí liduprázdno (jak po válce), stihl jsem si dát 12x padesátku bazén bez plavek a šel najít mého velmistra kulaté lopaty (volantu).

Zavzpomínal jsem na lyžování u Sachovy studánky (pěkné vzpomínky) i na hotel Duo (zde zejména za přístup a jídlo nic moc vzpomínky).

GPS: 49.4237344N, 18.3340506E

  1. Pacient je lucidní Pacient je lucidní

    Nutno poznamenat, stroj času jest mlátička obilí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *