Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pohledecká skála – v ptačí zóně

Michal Zhor 2

Po zdolání kopce Bohdalec jsem si to namířil na Pohledec a po cestě, za vískou Koníkov, mne zlákal druhý kopec dne. Byla to Pohledecká skála, která se dříve zovala Císařská skála, dosahovala a dosahuje asi do výšky 812 m n. m.

Vrchol jsem nezdolal a ani neviděl. Je totiž pravděpodobně umístěn uvnitř vojenského objektu, což nebyl ten hlavní problém, ale narazil jsem po cestě na ceduli upozorňující na to, že v lokalitě hnízdí ptáci (jak jsem si zjistil, tak i výr velký). Z cedule jsem nepochopil kam nemohu, zda dále do lesa nebo okolo plotu nebo za plot. Ptáky mám rád, oni mne sem tam taky a tak jsem se rozhodl potlačit puzení dobyvatele. Zdolal jsem tedy oblast s nápisem Pohledecká skála 812,0 m n. m. a dal se na ústup.

U silnice jsem potkal strom polykající ceduli s nápisem “VOJENSKÝ PROSTOR” a tímto můj denní příděl kopcochůze byl naplněn. Další kopeček z výzvy Vrcholovky Nej hory Vysočiny.

GPS: 49.5929231N, 16.1201161E

  1. Jaro Flídr Jaro Flídr

    Pohled z okna, na kalendár, na proticestovateľské opatrenia mi vraví, že je čas naplánovať tohtoročný československý, kopco-pivný zraz.
    Jaro

    • Michal Zhor Michal Zhor

      Nejen sraz (tentokrát bez bouřky a s přenocováním), ale máme před sebou Kosovo !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *