Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Mahya Dağı – nefér a zásek k tomu

Michal Zhor 2

Nejvyšší horu evropské části Turecka Mahya Dağı (1030 m.n.m.) jsem přilepil k jednání v Istanbulu. Mimochodem, tuto horu Turci neznají, ale pohoří Strandža již ano. Vyfasoval jsem si offroadový Nissan Micra (navíc s automatem) a vydal se na cestu 247km, která dle navigace měla trvat 4h. Tak se i stalo.

Po cestě mne překvapilo, že jsem potkal jen asi dva malé výtluky ve vozovce. A také mne překvapily kolony a především dravost tureckých řidičů. Podjíždění, jízda na červenou, překračování rychlosti ….. bez toho to nejde.

Jak jsem se blížil k hoře, tak se z hustého deště stalo husté sněžení. S každou minutou další kousek sněhu na vozovce a tak u odbočky na vojenskou cestu k radaru jsem musel udělat strategické rozhodnutí. Pokud jsem chtěl zdolat vrchol, tak jsem ho musel neprodleně vyjet autem a snažit se to sklouznout dolů. Blázen. Skoro u radaru jsem se chtěl otočit a …… zapadl jsem. Následovala lustrace, svícení do obličeje, viděl jsem samopal. Nikomu nedoporučuji opakovat a já už podobné kopce škrtám z repertoáru. Vojáci vyhodnotili, že jsem pako co ve vánici zabloudilo, pomohli mi otočit káru a já to sjel (to byly sáně). Cestou zpět jsem stihl i fotit a nad ránem dal pár desítek minut spánku.

  1. Soňa Soňa

    Selfie s vojákem a samopalem nemáš?

  2. Michal Zhor Michal Zhor

    Ne, ne a ne.
    Takové krásné ticho tady bylo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *